O mnie / About me

Mam na imię Paweł, mam 23 lata, a mieszkam we Wrocławiu, spod którego pochodzę. LEGO było moją ulubioną zabawką w dzieciństwie, choć nie miałem tych klocków wiele. Rodziców było stać tylko na mniejsze zestawy, a większość klocków miałem od kuzynów. Gdy nieco podrosłem oddałem całą swoją kolekcję LEGO bratankom, czego do dziś żałuję. Niecałe pół roku temu powróciłem do tego hobby, kupując kilka zestawów Ligao – podróbki LEGO. Od tamtego czasu przetestowałem prawie dwadzieścia zestawów różnych marek i ustaliłem nowe cele. Pierwszy to przetestować możliwie dużo klonów LEGO i opisać je, żeby ktoś, kto myśli o ich kupnie, lub szuka taniej alternatywy dla oryginału, mógł to przeczytać i zadecydować co kupić. Drugim moim celem jest uzbieranie zestawów, które pamiętam z dzieciństwa. Na blogu pojawiają się także moje MOCe (My Own Creation) oraz ciekawostki. Planuję także pisać recenzje gier komputerowych LEGO.

My name is Paweł, I’m 23 and I live in Wrocław in Poland. LEGO bricks was my favourite toy in childhood, but I had no a lot of them. My parents could afford only little sets, and majority of my bricks I got from my cousins. When I grew up I gave my whole LEGO collection to my nephews, and I still regret that. Less than half year ago I returned to this hobby by buying few Ligao – clone of LEGO – sets. Since then I tested almost 20 sets of various brands and find new goals. First goal is to test as much LEGO clones as possible and describe them for someone who would like to buy them or somone who is searching for cheap substitute of LEGO. Second goal is to collect all sets, which I remember from my childhood. On this blog I show my MOC (My Own Creation) and curiosities also. In my plans I have writing reviews of LEGO PC games.

Mam nadzieję, że podoba się Wam mój blog lub że Was zaciekawił, bądź też Wam pomógł. Jeśli tak, to dziękuję za przeczytanie i chciałbym zaprosić do czytania moich nowych wpisów, które (mam nadzieję ;-)) już wkrótce się pojawią. Pozdrawiam!

I hope that you liked my blog or it has helped you in some way. If yes, thank you for reading and I would like to invite you to read my new entries, which (I hope so ;-)) will appear soon. Greetings!

Advertisements

Responses

 1. CZEŚĆ.
  Mój synek też uwielbia lego i mam mały problem.
  Niestety nie stać mnie na to żeby kupować mu nowe zestawy w sklepie. wylicytowałam ostatnio na allegro zestaw w pudełku lego 4107 lecz niestety bez książeczki. Czy posiadasz może tą książkę? czy byłaby możliwość jej skserowania bądź rzucenia linku gdzie mogę ją znaleźć?
  Z góry dziękuję :))
  Basia

  • Witam!

   Niestety nie posiadam takiej instrukcji, jednak jest w Internecie kilka stron, na których można je znaleźć. Choćby tu:

   http://letsbuilditagain.com/instructions/4107/

   Co prawda strona jest w języku angielskim, jednak sama instrukcja znajomości tego języka nie wymaga.

   Pozdrawiam! 😉

   Paweł

 2. Dziękuję serdecznie.:)

 3. Witaj!
  Niedawno doszła do mnie informacja o istnieniu twojego Bloga i muszę Ci powiedzieć że jestem pod pełnym wrażeniem jego działalności.
  Podoba mi się twoja idea prezentowania klocków różnych matek i z chęcią przeczytałem kilka twoich postów.
  Sam od końca Stycznia tego roku prowadzę kanał na YouTube “Morze Studów – o klockach, subiektywnie” gdzie publikuję “videoblog o tematyce lego” oraz recenzje zestawów Lego i Cobi. Tak więc zachęcam Cię do przejrzenia moich materiałów: https://www.youtube.com/user/MorzeStudow
  Może by tak zorganizować malutką współpracę? Wzajemne polecenie się?
  Pozdrawiam Serdecznie!
  Ryszard ‘Allemov’ Kowalak

  • Witaj!

   Myślałem również o prowadzeniu wideobloga, jednak mój aparat do kręcenia wideo nadaje się średnio, więc zostaję przy nieco mniej multimedialnej formie, czyli pianie + zdjęcia. 😉

   Twój kanał przeglądnę sobie w dłuższej wolnej chwili, bo widzę, że filmów naprodukowałeś co nie miara.

   Co do współpracy, to myślę, że nie ma problemu – przy okazji najbliższego wpisu mogę napisać parę słów o Twoim wideoblogu, wstawić jakiś filmik itp., a już teraz wstawię odnośnik w blogrollu.

   Pozdrawiam!

   Paweł

 4. Bardzo dużo fajnych wpisów masz na blogu i całą masę klocków Lego tych starszych, pamiętam z dzieciństwa że takie niektóre zestawy miałem 🙂
  Przeglądam dalej w poszukiwaniu dźwigu i takiego pojazdu z niebieskimi szczotkami do sprzątania ulic.

 5. Witam
  Przeczytałem jeden z opisów dotyczący kompletu z ligao nr 040322 Mam trochę klocków głównie wange i ligao min ten zestaw ale bez instrukcji Gdzie można zdobyć takie w wersji elektronicznej ?
  Pozdrawiam


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: