Posted by: Paweł Nytra | 8 November 2012

Atak klonów – COBI pod przykrywką, STAR DIAMOND, REALISE, PEIZHI.


Cześć po długiej przerwie! Długo już nie pisałem, nie mogłem się jakoś do tego zabrać i w końcu wiem, czemu – zbyt duża ilość rzeczy do opisania skutecznie hamowała moje blogowanie. Tak więc dzisiaj będzie wpis zaległościowy, żeby ruszyć w miejsca. Szykują się też kolejne zmiany w blogowaniu, ale o tym później.

Chciałbym jednak zacząć od polecenia ciekawego vloga o klockach, który powinien szczególnie zainteresować sympatyków COBI. Nazywa się on Morze Studów, prowadzi go Ryszald ‘Allemov’ Kowalak, a zobaczyć go możecie pod poniższym adresem:

https://www.youtube.com/user/MorzeStudow

~*~

COBI – Characters Building – Doctor Who – The time of angels mini set

Wracając do opisywania klonów, chciałbym zacząć właśnie od COBI. Tym razem jest to zestaw, który na pierwszy rzut okiem ciężko z ową marką skojarzyć. Jest wydawany pod marką Characters Building, a przedstawia scenkę z popularnego serialu BBC, Doctor Who. Nazywa się “The time of angels mini set“, dorwałem go w TK MAXX, a tak wygląda pudełko:

Pierwszą rzeczą, która wskazuje na COBI, jako producenta klocków jest logo COBI na boku opakowania oraz na naklejce na zamknięciu.

Zawartość pudełka to: Ładna instrukcja i naklejki, duża, szara płytka konstrukcyjna oraz dwie torebki klocków – jedna z większymi, a druga z mniejszymi elementami.

W zestawie nie znajdują się niestety figurki bohaterów serialu, widoczne na opakowaniu. Nie jest to miła niespodzianka, ale informuje o tym napis na opakowaniu. Za to figurka “Płaczącego Anioła” (nie oglądałem serialu, więc wybaczcie, jeśli źle go nazywam) jest i wygląda bardzo fajnie.

Klocki to ewidentnie COBI – na studach jest logo COBI, łączą się jak COBI i są elementy specyficzne dla COBI. Czyli COBI pod przykrywką. 😉 Gotowa scenka to skalisty teren, na którym stoi urządzenie z filmu – rodzaj komputera do wykrywania “Aniołów”. Projekt jest znacznie lepiej przemyślany i solidniejszy, niż COBI 23261 Romans & Barbarians – Wrecker. I z tego powodu COBI należą się dodatkowe punkty w moim Przewodniku po podróbkach LEGO 😉 Bardzo fajne są też klocki-skały – mają ciekawy kształt i fakturę. Na pewno przydadzą się przy tworzeniu scenek z klocków.

Znalazło się też kilka klocków zapasowych:

Oceny:

JAKOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

PROJEKT

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

ESTETYKA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

KOMPATYBILNOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

MINIFIGI

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

CENA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

OCENA KOŃCOWA

9

STAR DIAMOND 80601 City Heroes Engineering Series

Star Diamond nie ma żadnej strony internetowej, więc ciężko się czegoś o tej marce dowiedzieć. Co nie znaczy, że są złe. Ale wszystko po kolei – zestaw, który opisuję, przedstawia budowlany dźwig/holownik. Pudełko wygląda OK, choć bez rewelacji.

To samo można powiedzieć o instrukcji. Jest czytelna, nie ma błędów, choć też nie ma się czym zachwycać.

Co do klocków – są estetyczne, bardzo dobrze się łączą i trzymają. Na studach umieszczono logo marki. Projekt jest dobry, nie ma się do czego przyczepić. Jest całkiem sporo ciekawych klocków, jak na tak drobny zestawik. Szkoda jedynie, że nie ma zapasowych klocków.

Oceny:

JAKOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

PROJEKT

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

ESTETYKA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

KOMPATYBILNOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

MINIFIGI

b.d.

CENA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

OCENA KOŃCOWA

8

REALISE no.206 F1 RACER

O REALISE dowiedziałem się z sieci nie więcej, niż o STAR DIAMOND.

Zestaw przedstawia “bolid F1”. Co prawda, pojazdowi z ilustracji daleko do oryginału, ale nie czepiajmy się. Pudełko nie odrzuca, jednak grafika na nim jest raczej słaba.

Wewnątrz opakowania można znaleźć woreczek z klockami i naklejkami. Jest też instrukcja, chociaż do innego zestawu…

Na szczęście zestaw jest na tyle banalny, że jego zbudowanie bez instrukcji nie było trudnym zadaniem. Choć nie do końca przyjemnym. Jakość klocków jest słaba. Są niezbyt estetyczne, mają brzydkie kolory, a przede wszystkim – ohydne ślady po odlewach. Szkoda też, że opony kół są zrobione ze sztywnego plastiku. Klocki łączą się całkiem dobrze – to chyba jedyny plus.

Minifigurka miałaby te same wady i tę samą zaletę, co reszta klocków, gdyby nie jeszcze jeden minus – ma inne kolory, niż na ilustracji z opakowania.

Oceny:

PROJEKT

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

PROJEKT

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

ESTETYKA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

KOMPATYBILNOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

MINIFIGI

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

CENA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

OCENA KOŃCOWA

4

 PEIZHI No.6236 RACERS Race Rig

PEIZHI to kolejna marka klocków bez swojej strony internetowej, więc niczego ciekawego się o niej nie dowiedziałem.

Jeśli ktoś śledził moje dawne wpisy, to być może pamięta BELA 9164 “Racers 2 Limitless Drive”. Była to dość wredna podróbka LEGO Racers. Zestaw numer 6236 od PEIZHI podrabia ten sam zestaw LEGO, co BELA, choć “nieco” mniej bezczelnie – nie skopiowano pomysłu na kształt pudełka i kolor ciężarówki jest inny. Poza tym to zupełnie to samo, nie oszczędzono sobie nawet kopii loga “Racers”. Opakowanie mogłoby być bardziej estetyczne, choć źle nie jest.

Zestaw zawiera raczej brzydką instrukcję, nie lepsze naklejki i torebkę z klockami.

Klocki są raczej estetyczne, nieźle się łączą, ale są słabo dopasowane. Są niestety widoczne ślady po odlewach. Kolory się zgadzają, jeśli nie liczyć “zaczepu” na przyczepę. Ciężarówka wygląda OK, choć to przecież projekt LEGO.

Na uwagę zasługują koła. Mają odczepiane kołpaki i wyglądają ładnie. Nie chciałbym mieć jednak do czynienia z ciężarówką na slickach (gładkich oponach wyścigowych)…

Oceny:

JAKOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

PROJEKT

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

ESTETYKA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

KOMPATYBILNOŚĆ

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

MINIFIGI

b.d.

CENA

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

OCENA KOŃCOWA

5,3

.

~*~

Co do zmian, o których wspominałem na początku – moje MOCe, czyli to, co buduję z klocków, nie będą się już pojawiać na blogu. Ich zdjęcia będę przesyłał na dwa serwisy: flickr i brickshelf. Oto linki do moich profili na tych stronach:

http://www.flickr.com/photos/blog4block/sets/

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=blog4block

Advertisements

Responses

 1. Wreszcie nowy post. Nie mogłam się doczekać 😉 Recenzję ok. Lego Creator miało podobne pojazdy do tego dźwigu.

 2. Nie razi cię to, że na pudełkach jest oznaczenie “dla 5-cio latków’ albo coś w stylu ‘8-12’? Bez urazy, chciałabym po prostu wiedzieć jakie masz odczucia będą w sklepie i trzymając takie pudełko w rękach?

  • Szczerze? Żadnych odczuć nie mam. 🙂 Nawet nie zwracam na to uwagi. Chociaż, gdy byłem mały, to trochę mnie irytowało, że zestaw, który mi się podoba, nie jest jeszcze dla mnie odpowiedni, albo, że zestaw który mam jest dla jakiejś niższej grupy wiekowej – bo to obciach. 😉 Jednak dzisiaj totalnie mnie to nie obchodzi.

 3. Jesteś spoko facet, gdyby każdy miał takie podejście…. Licytujesz te klocki na allegro: http://allegro.pl/lego-star-wars-technic-racers-castle-creator-6-5kg-i2811336121.html ?? Wczoraj o 13 szły za 3zł, ciekawe do ilu dojdzie, nie?

  • Dzięki. Może pójść za grubą kasę.

 4. A jak myślisz 25zł za niecały 1kg klocków (racze nie oryginalnych) to dużo?

  • Brzmi OK, ale zależy, jakie to klocki. 1kg oryginalnych chodzi za jakieś 80 zł.

 5. Coś takiego: http://up.programosy.pl/foto/1_4857.jpg ; http://up.programosy.pl/foto/2_3210.jpg

  • Na pierwszy rzut oka wyglądają na stare, ale jednak oryginalne LEGO.

 6. Co do klocków Star Diamond to mam w domu 6 zestawów. Jakościowo są na równi z LEGO, a niektóre figurki może nawet są lepsze niż LEGO. Jednym słowem klon idealny. Niestety, ale projekty są nudnawe. Może wyjątkiem jest ciężarówka strażacka z pontonem.

 7. BTW, mylisz się że Star Diamond nie ma własnej strony internetowej: http://www.lhtoys.com/en/

 8. Reblogged this on Oczyma Duszy.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: