Posted by: Paweł Nytra | 24 May 2012

Powrót i zmiany / Comeback & changes | LEGO 9676 STAR WARS TIE Interceptor & Death Star


Witam ponownie na moim blogu, który właśnie przywracam do życia. Niestety rezygnuję z tłumaczenia wpisów na język angielski, ponieważ zbyt dużo czasu mnie to kosztuje i chyba nie czuję się dość pewny w tym języku i w angielskiej klockowej terminologii.

Welcome again! I’m finally resurecting my blog, but it’s time for some changes. I really hate to say goodbye to you all, English-speaking readers, but I can’t translate my posts to english anymore. It takes too much time, and I do not feel well in English writing, especially when it comes to brick terminology. Anyway if someone would like to read my post translated to english, feel free to mail me or leave comment – I will do my best then.

Thank you very much for reading my blog and goodbye! May the Brick be with you! 😉

Wracając do zmian, wkrótce zmienię wygląd ocen zestawów i marek klocków w “Przewodnik po podróbkach LEGO”. Będzie to działało na zasadzie ocen cząstkowych (za wygląd, jakość, projekt itd.), z których średnia ocen będzie oceną końcową. Nie będę jednak w ogóle oceniał zestawów LEGO i to z dwóch powodów – po pierwsze, dostawałyby w 99% same najwyższe noty, a po drugie, oceny służą mi głównie do pokazania klonów w świetle oryginału, więc LEGO siłą rzeczy musi być wzorem oceny 10/10. Mam też sporo wpisów do nadrobienia, więc trochę będę spamował postami, gdy tylko znajdę na to czas.

LEGO 9676 STAR WARS TIE Interceptor & Death Star

Dzisiaj zakupiłem powyższy zestaw. Opakowanie wygląda wyjątkowo ciekawie, z resztą zobaczcie sami:

Cała zawartość jest ukryta w Gwieździe Śmierci:

Bardzo przypadła mi do gustu minifigurka. We wszystkich zestawach z dwóch, dostępnych w Polsce serii znajdują się połączone tematycznie planety, minifigurki i statki kosmiczne. Szkoda tylko, że nie znajdują się w nich miniatury jakichś ważniejszych bohaterów Star Wars, np. Vader, albo Luke. W moim zestawie znajdował się pilot myśliwca TIE:

Gwiazda Śmierci ma dołączony haczyk i stojaczek – można ją zarówno powiesić, jak i postawić:

Tradycyjnie, najmniejsze, najłatwiejsze do zgubienia klocki miały swoje “kopie zapasowe”:

Statkiem kosmicznym dołączonym do tego zestawu jest myśliwiec przechwytujący TIE Interceptor. Mimo małej skali jest zaprojektowany w ciekawy sposób i prezentuje się bardzo dobrze. Zawiera też dość dużo ciekawych klocków, jak na taki mały zestaw, co jest ważne dla osób, które tworzą MOCe i takie części im się przydają.

Dla minifigurki i myśliwca dołączony jest stojaczek z klocków i bardzo ładnie wykonaną płytką z opisem. Taka kolekcja idealnie prezentowałaby się w szklanej gablotce – słowem – rarytas i must have dla kolekcjonerów. Sam raczej nie zbieram całych serii, jednak muszę przyznać, że strasznie mnie teraz kusi, żeby zebrać wszystkie zestawy z tej serii. 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: