Posted by: Paweł Nytra | 25 August 2011

Ligao 040507 Perform Game – klon Belville / Belville clone


Zestaw “040507 Perform Game” od Ligao to podróbka LEGO Belville. Figurki wyglądają bardzo podobnie, podobna jest też kolorystyka klocków. Sam zestaw przedstawia treserkę zwierząt z małpka i altanką.

Ligao’s “040507 Perform Game” set is a LEGO Belville clone. Figures are very similar. Colors of blocks are similar too. Set is trainer with monkey and arbor.

Klocki wraz z instrukcją są umieszczone w dwóch torebkach.

Bricks and instructions booklet are packed into two bags.

Klocków zapasowych było aż… jeden. 😉

Set contain one spare brick.

Figurka w stylu Belville może wygląda całkiem nieźle i tak, jak oryginał ma ruchome wszystkie stawy, ale jest bardzo słabo wykonana. Największą wadą są włoski, które prawie w ogóle się nie trzymają i odpadają co chwila. Wstążeczki również ledwo się trzymają i bardzo trudno jest wmontować. Wszystkie te elementy  są wykonane ze słabej jakości gumy, co pewnie jest przyczyną ich słabego łączenia. Również bardzo łatwo odczepiają się ręce w łokciach.

Belville-style figure looks quite nice and have bendable joints, but it have horrible quality. Biggest defect is hair – it don’t fit well and keeps to fall off. Ribbons use to fall off often too, and it’s quite hard to mount them. All these elements are made of low quality gum. Next thing, which don’t feet well are elbows.

Zestaw zawiera również małpkę, której ciałko przypomina pod pewnymi względami minifigurkę. Małpka wygląda fajnie, jenak jest strasznie “rozklekotana” – jej łapki poruszają się bardzo luźno.

Set contains monkey too. It’s body looks quite like minifig’s one. Monkey looks OK, but its hands are very loose.

Akcesoria są różnej jakości. Plastikowe owoce są bardzo fajne. Jednak akcesoria gumowe – szczotka i grzebień oraz bicze – są niestety dużo słabsze.

Accessories vary in quality. Plastic fruits are very cool. However, gum accessories – brush , comb and whips – are unfortunately much worse.

Sama altanka też nie jest zbyt dobrze wykonana. Jej konstrukcja jest na tyle słaba, że kilkakrotnie rozpadała mi się w rękach. Trzeba wiele cierpliwości, żeby ją zbudować. Nie podobają mi się też jej kolory – moim zdaniem nie są zbyt estetycznie dobrane. Zaletą są za to całkiem ciekawe klocki.

Arbor isn’t made very well. Its construction is so weak, that it was falling apart few times in my hands. It requires lot of patience to build this set. I don’t like colors of arbor – in my opinion they aren’t much aesthetical. Good thing are quite interesting blocks.


Podsumowanie / Summary:

Plusy / Pros:

+ Niska cena / Low price

+ Ciekawe klocki / Interesting bricks

Minusy / Cons:

– Jaość / Quality

– Łączenie i dopasowanie / Fit

– Kolory / Colors

Accessories vary in quality.

Advertisements

Responses

 1. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ó w słowie minifigurka pod zdjęciem lalki 🙂
  W zestawie widać jak Chińczycy przykładają się do odwzorowywania kształtów klocków LEGO. Gorzej im jednak wychodzi staranność w dopasowywaniu ich do siebie.
  W zestawie rzeczywiście jest kilka fajnych klocków. Podoba mi się szczególnie ta gałązka na której siedzi papugi, moja siostra miała chyba taką samą w swoim Bellvillu.

  • Błąd poprawiony. Sam się zdziwiłem, że tak napisałem. 😀

   To, co napisałeś, jest niestety bolączką większości podróbek LEGO. 😉

 2. Nie wiem jak ja przegapiłam ten wpis:)

  Mi, jako dziewczynie strasznie podoba się zestaw i tak jak napisałeś są w nim bardzo fajne klocki, które można ciekawie wykorzystać(daszek, okno, łuki).

  Figurka o dziwo też mi się spodobała, a małpka mnie rozbawiła:)

  Jak na nie Lego, to bardzo fajnie wygląda.

  A no i jeszcze dodam, że brakuje mi właśnie takich kolorów w Lego, jak są to wiadomo w kilku zestawach, a fajnie gdyby były ogólnie dostępne.

  • Wygląda fajnie, ale niestety wszystko się rozlatuje w rękach. 😦


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Categories

%d bloggers like this: